Dom Meble

Tradycja i funkcjonalność atutami asortymentu estetycznych i praktycznych szafek bufetowych

Element wnętrza

Dzięki szafce bufetowej można wprowadzić do domu tradycję w wyposażeniu wnętrz, które wychodzi naprzeciw modom, zmienia się, ale jednocześnie pozostaje ponadczasowe. Przestronna, wszechstronna i elegancka szafka bufetowa stanowi rodzaj mebla, którego nie może zabraknąć w domu urządzonym ze smakiem i stylem.
Szafki bufetowe są meblami, które opowiadają wiejskie historie, pachną drewnem i przypominają nam rodzinne anegdoty, przekąski przy dużym stole z chlebem i dżemem, które nasza babcia trzymała właśnie w szafie bufetowej w kuchni.

Niezbędny element

Funkcjonalna, elegancka i prawdziwie uniwersalna szafka bufetowa jest niezbędnym elementem rustykalnej kuchni, w której tradycyjny wystrój stanowi prawdziwą siłę bez rezygnacji z praktyczności. W rzeczywistości szafka bufetowa oferuje niezrównaną przestrzeń do przechowywania. Wyposażona w szuflady lub drzwi daje możliwość uporządkowania nie tylko bielizny kuchennej – haftowanych obrusów i serwetek, bieżników i podkładek – ale może również stać się małą spiżarnią w kuchni.
Podobnie jak babcie w szafce bufetowej można przechowywać mąkę, jajka, ryż, które można wygodnie schować za drzwiami szafki, gdy przygotowujemy się do wyrabiania pysznego domowego makaronu. Półkę w szafce bufetowej można również wykorzystać do postawienia ozdobnego dzbanka wypełnionego pachnącymi tulipanami, kosza z kolorowymi owocami lub rustykalnej ramki na zdjęcia, w której można uwiecznić stylowe czarno-białe uśmiechy rodziny. Szafka bufetowa jest meblem o wielu funkcjach.
Szafka bufet to mebel, który zawiera w sobie cechy zarówno kredensu, jak i komody i nie pojawia się tylko w jadalni czy kuchni. Można ją łatwo umieścić w wielu innych pomieszczeniach, w salonie, aby przechowywać albumy ze zdjęciami lub płyty DVD z ulubionymi filmami, w sypialni, aby przechowywać haftowaną pościel i koce z polaru, a nawet można ją wstawić do łazienki, gdzie można przechowywać miękkie ręczniki i kosze z ulubionymi kosmetykami.

Są różne opcje

W zależności od stylu i rodzaju pomieszczeń szafka bufetowa może mieć różne kształty oraz różną kombinację szuflad i drzwi i może być dostosowana do konkretnych potrzeb. Może być zaopatrzona w ozdobne uchwyty z kolorowymi frędzlami lub dekoracyjnymi sercami, aby stworzyć stylowy detal, któremu nie sposób się oprzeć.
Niektóre szafki bufetowe będą miały zaokrągloną sylwetkę i będą zakończone zgrabnymi nóżkami, które sprawią, że staną się nieodpartymi klejnotami wyposażenia wnętrz, którymi warto się pochwalić, podczas gdy inne szafki bufetowe będą charakteryzować się czystymi i zdecydowanymi liniami geometrycznymi o bardziej zdecydowanym, ale nie mniej urzekającym charakterze.
Bufet szafka bufetowa to ciepło i autentyczność drewna, dzięki czemu może stać się idealnym dopełnieniem wystroju rustykalnego wiejskiego domu lub górskiego schroniska, natomiast elegancka szafka bufetowa z białego, emaliowanego drewna może być z powodzeniem eksponowana w domku nad jeziorem. Nawet w domu urządzonym w stylu shabby chic z akcentami prowansalskimi szafka bufetowa z jasnego drewna będzie obowiązkowym elementem wyposażenia jadalni. Ozdobiona romantycznymi, ręcznie haftowanymi serwetkami oraz blaszanymi puszkami i słoikami szafka bufetowa świetnie się nadaje do przechowywania najlepszych ciasteczek.

Świetna ozdoba

Szafka bufetowa zdobi i pozwala się dekorować, a zaopatrzona w kilka gustownych detali pomoże urządzić dom ze stylem i elegancją, wykorzystując piękno tradycyjnego mebla, który potrafi oprzeć się modom i pozostać zawsze aktualny i piękny.
Jeśli chcemy wprowadzić powiew świeżości do sypialni, łazienki lub kuchni szafka bufetowa może być punktem wyjścia, wokół którego można zorganizować styl całego pomieszczenia. W zależności od dostępnej przestrzeni można wybrać szafkę bufet, który idealnie się sprawdzi, biorąc pod uwagę jego głębokość, szerokość i wysokość.
Można również zdecydować się na szafkę bufetową z szufladami idealną do salonu lub na warianty z drzwiami idealne do kuchni. W modelach charakteryzujących się białym lakierem lub tradycyjnym litym drewnem niższe szafki bufetowe, które są typowe dla mebli klasycznych, łączą praktyczność z estetyką, funkcjonując jako wygodne meble do przechowywania, a jednocześnie jako przestrzenie „wystawowe”, w których można wyeksponować bibeloty lub pamiątki z podróży.

Możesz również polubić…