smartwatch
Technologia

Smartwatch – idealny prezent dla dziecka

W ciągu roku pojawia się wiele okazji, kiedy sen z powiek rodziców spędza kwestia wyboru odpowiedniego prezentu dla dziecka. Chcemy, aby upominek zarówno cieszył odbiorcę, jak i okazał się praktyczny albo ponadczasowy. Na rynku pojawia się coraz więcej kuszących gadżetów zarówno dla chłopców jak i dziewcząt, ale także uniwersalnych. Alternatywą dla zwykłego zegarka, który często pada wyborem, może być Smartwatch. Podarowany zarówno z okazji Pierwszej Komunii Świętej, jak i urodzin czy świąt. Dlaczego Smartwatch może okazać się lepszym wyborem niż tradycyjny zegarek?

Co to jest Smartwatch?

Smartwatch, jak sama nazwa wskazuje, jest połączeniem słów Smart oraz Watch – czyli inteligenty zegarek. Jest bezprzewodowym urządzeniem elektronicznym, wzorowanym na zegarku, przeznaczonym do noszenia na ręce. Posiada dotykowy ekran. Zapewnia on przede wszystkim funkcje elektronicznego zegarka na rękę – pokazuje godzinę i datę. Ale dodatkowo jest wyposażony w inne udogodnienia.

Jakie dodatkowe funkcje może posiadać Smartwatch?

Jest on wyposażony w niektóre funkcje smartfonu, wyświetla komunikaty z telefonu, pozwala sterować jego niektórymi funkcjami, na przykład odbieraniem rozmów przychodzących. Popularnym stał się już fakt mierzonych przez Smartwatch kroków czy tętna użytkownika. Ale dochodzi tu szereg innych uatrakcyjnień, w zależności od posiadanego modelu zegarka. Mogą to być funkcje wykonywania zdjęć, alarm wibracyjny, GPS, a nawet termometr czy kompas. Dziecko na pewno zainteresuje funkcja odtwarzacza muzyki MP3, a przydatna okaże się dla niego możliwość używania kalkulatora. Dzięki temu szeregowi udogodnień, okazuje się, że w niektórych przypadkach Smartwatch praktycznie zastępuje telefon. Bardzo ważnym dodatkowym atutem, dla rodzica, jest możliwość lokalizowania dziecka za pomocą Smartwatcha. Polega to na włożeniu karty SIM z aktywnym internetem do zegarka pociechy a następnie zainstalowaniu na własnym smartfonie aplikacji SeTracker 2, potem należy postępować zgodnie z instrukcjami. Jest to doskonały pomysł, dlatego, że zegarek nie zgubi się dziecku tak łatwo, jak na przykład telefon.

Jaki Smartwatch wybrać dla swojego dziecka?

Obecnie rynek bogaty jest w różnorodne oferty Smartwatchy dedykowanych konkretnie dzieciom. Warto zwrócić uwagę na kolorystykę i wzór zegarka, aby pasowała do preferencji młodego użytkownika. Można wybierać spośród odcieni różu, niebieskiego, wzoru z geometrycznymi misiami i wiele innych. Ponadto ważne, żeby zegarek był wodoodporny. A także zawierał funkcje GPS, umożliwiającą właśnie lokalizowanie dziecka przez rodzica. Daje to duże poczucie bezpieczeństwa, kiedy na przykład dziecko zaczyna chodzić samo do szkoły, wraca z dodatkowych zajęć lub wychodzi na pierwsze spotkania ze znajomymi, w świecie w którym ciężko cokolwiek przewidzieć, zapewni to także większy spokój rodzicom. W te funkcję wyposażonych jest większość modeli dostępnych na rynku. Młodemu użytkownikowi spodobają się prawdopodobnie również możliwości odtwarzania muzyki lub szybkiej komunikacji telefonicznej za pomocą Smartwatcha.

Smartwatch z lokalizatorem – idealny pomysł na prezent dla dziecka

Wybierając odpowiedni model, warto zapoznać się z ofertami dostępnym na rynku, wziąć pod uwagę preferencje dziecka, jego wiek, przeznaczenie zegarka oraz spełnienie oczekiwanych przez nas funkcji.