organizacja ślubu i wesela
Ślub i wesele

Organizacja ślubu i wesela- jak się do tego zabrać?

Organizacja ślubu to bardzo przyjemne zajęcie, jednak wymaga umiejętności planowania i nutki logistyki. Trzeba pomyśleć o wielu sprawach i o niczym nie zapomnieć! Aby ślub był szczęśliwym dniem trzeba zapiąć wszystko na ostatni guzik.

Od czego zacząć organizację ślubu i wesela?

Po pierwsze powinna być ustalona data. Bez tego nie da się nic zaplanować. Do tematu daty ślubu można podejść w różny sposób. Jeśli zależy wam na konkretnym dniu – szukacie wolnej sali weselnej właśnie w tym terminie. Gdy jednak zależy wam na wyjątkowym miejscu, trzeba dostosować się do terminów jakie narzuci nam Dom Weselny. Terminy potrafią być zajęte na wiele miesięcy w przód.

Kolejnym krokiem jest lista gości. Gdy określimy kogo chcemy zaprosić, będzie łatwiej planować dalsze kroki. W tym momencie decydujemy, czy ślub ma być skromny, tylko dla najbliższych czy huczny, na który zapraszamy wszystkich znajomych.

Zaplanuj budżet

Gdy wiesz już jak dużo gości będzie bawić się na weselu trzeba zaplanować budżet. Każdy ma jakiś limit finansowy, którego nie można przekroczyć. Dzięki ustaleniu budżetu wiadomo jak bardzo można zaszaleć z dekoracjami i gadżetami weselnymi.

Ile trwa planowanie wesela?

Jeśli wam się spieszy i jest wam obojętne miejsce, data i orkiestra, która będzie grała, to da się wszystko zorganizować w 3 miesiące. Gdy jednak Panna Młoda jest bardzo wymagająca i chce zrobić wszystko według planu, który ma rozpisany od dzieciństwa to planowanie ślubu trwa około 12 miesięcy. A to dlatego, że najlepsze florystki i zespoły mają zarezerwowane terminy na kilkanaście miesięcy w przód.

Styl wesela – jaki wybrać?

Najmodniejszym stylem, który aktualnie spotykany jest w salach weselnych to styl Glamour. Kobiety kochają czuć się jak księżniczki, a ten styl odzwierciedla bogactwo, luksus i do tego można założyć piękną białą zdobioną suknie i wyglądać jak księżniczka z bajki. Ekstrawagancko zdobiona sala, piękne kwiaty i mocny makijaż. Balony i konfetti to nieodłączny element stylu Glamour.

Styl BOHO to również doskonały pomysł na ślub. Bliskość natury, dużo zieleni, zwiewna sukienka. Ten styl różni się od Glamour. Tu królują makramy, koronki i gra świateł. Spotkać można tu dużo lampek, szczególnie gdy wesele odbywa się w ogrodzie, na świeżym powietrzu w otoczeniu natury.

Wesele w ogrodzie czy na sali weselnej?

Planując wesele kilka miesięcy w przód nie wiemy jaka będzie w tym dniu pogoda. Planując plenerowe wesele trzeba wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne. Co zrobimy, gdy będzie padał deszcz lub wiał mocny wiatr? Choć wesela planuje się zazwyczaj w miesiącach letnich i wiosennych, wszystko może się zdarzyć. Musimy być przygotowani na taką ewentualność. Firmy cateringowe mają szeroką ofertę przyjęć na powietrzu. Mogą zaproponować ogromne namioty, a nawet grzejniki zewnętrzne, gdyż noce nawet w sierpniu potrafią być mroźne. Przygotowując wesele w specjalnie wyznaczonych do tego salach nie musimy martwić się o pogodę. Swoje plany można skoncentrować na wyborze balonów, kwiatów i prezentów dla gości.