Dom Meble Polecane

Niepowtarzalne antyczne biurko jako wyróżniający się element wystroju wnętrza

Biurka antyczne

Biurka antyczne to coś więcej niż tylko stare meble pełniące określoną funkcję, antyczne biurka to prawdziwe meble, które nadają pomieszczeniu powagi i prestiżu. Niezależnie od tego, czy są one rzeczywiście używane, czy też przechowywane jako zwykła ozdoba są to elementy, które zawsze robią duże wrażenie w pomieszczeniu wyposażonym w zabytkowe meble i urządzonym w klasycznym stylu.
Trzeba przyznać, że wiele zabytkowych modeli biurek antycznych nie jest tak bogato zdobionych czy szczegółowych jak regały czy gabloty, ale to dlatego, że biurka i sekretarzyki były budowane z myślą o funkcjonalności, a nie o ozdobach.
Pierwotnie nie zwracano uwagi na różne blaty stołów podczas codziennych czynności, a każda deska umieszczona na kozłach była dobra do wszystkich celów. Zwłaszcza w czasach, gdy praktycznie wszędzie panował analfabetyzm blat stołu był szczególnie przydatny do spożywania posiłków lub używania praktycznych przyborów.

Wartość w domu

Dopiero po okresie średniowiecza wraz z rozpowszechnieniem się pisma zaczęto wymyślać stoły stacjonarne, z których później powstały biurka i ławki, jakie znamy obecnie.
Posiadanie w domu zabytkowych biurek antycznych stanowi o wartości domu, ponieważ symbolizują one prawdziwą cywilizację i narodziny nowej, nowoczesnej kultury.
Obecnie na rynku można nabyć współczesne biurka antyczne, które mogą stać się jednym z najważniejszych elementów wystroju pomieszczenia i które potrafią połączyć ze sobą nie tylko wysokie walory estetyczne, ale też i funkcjonalność.
Na przykład biurko antyk, które charakteryzuje się masywną konstrukcją będzie z pewnością jednym z najbardziej zauważalnych mebli w pomieszczeniu. Można też zdecydować się na lekkie biurko w stylu retro o subtelnych zdobieniach, które będzie odpowiednie do mniejszych przestrzeni.

Biurko antyczne jest łatwym do aranżacji antykiem, które może stanowić samodzielny element dekoracyjny ale można je też uzupełnić innymi meblami, takimi jak na przykład fotel antyczny.
Antyczne biurko to idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają wiecznie żywego mebla do swojego domu. Biurko antyk dzięki swojej jakości i klasycznym cechom jest w stanie oprzeć się upływowi lat. Antyczne biurko to doskonały przykład funkcjonalnego mebla antycznego o wielu walorach, które jest idealne dla osób o klasycznym guście, dzięki prostym, ale wyrafinowanym liniom. Jest to również również odpowiednie rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą dodać odrobinę ponadczasowej elegancji do bardziej współczesnego gabinetu w stylu industrialnym.

Prawdziwa klasa

Urok i wartość biurek antycznych pozostają niezmienne przez lata, wychodząc zwycięsko z wyzwania czasu. Klasyczny styl kształtów antycznego biurka to sugestywny obraz, który emanuje z niego niemal jak zaczarowany oraz solidność kształtów, które przetrwały lata to najlepsze cechy tych zabytkowych mebli, które zdecydowanie i pięknie prezentują się w każdym otoczeniu.
Różnorodność antycznych biurek jest ogromna, ale kilka stałych punktów jest wspólnych dla wszystkich biurek z epoki. Miękki blat wyłożony skórą oraz małe szufladki wzdłuż całego górnego profilu biurka stanowią doskonałą oprawę centralnego schowka, który jest zarówno wygodny, jak i bardzo delikatny. Szlachetne drewno z efektem antycznym w odcieniach mahoniu lub beżu zostało dobrane w taki sposób, aby jak najlepiej uwydatnić jego naturalne usłojenie, nadając całemu pomieszczeniu elegancji i wytworności.
Z kolei dolna część biurek antycznych jest zazwyczaj zbudowana z cienkich toczonych nóg lub znacznie masywniejszych podpór również w kolorze drewna antycznego, które mieszczą dwie lub więcej szuflad, aby jak najlepiej przechowywać dokumenty, książki lub cenne przedmioty osobiste.

Możesz również polubić…