Polecane

Magazyny na wynajem – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Decyzja o wynajęciu dodatkowego magazynu jest jedną z ważniejszych rzeczy, która musi być podjęta przez przedsiębiorcę. Rynek wynajmu oferuje szeroki wybór powierzchni, dlatego też znalezienie magazynu nie powinno stanowić dużego problemu. Nie mniej warto zwrócić uwagę na szereg kluczowych aspektów, którymi warto się kierować.

Położenie magazynu

Decydując się na wynajem magazynu warto w pierwszej kolejności brać pod uwagę lokalizację budynku. Ma ona niebagatelny wpływ na funkcjonowanie całej firmy. Najlepszym rozwiązaniem będzie z pewnością wynajem w okolicach siedziby. Pozwoli to z pewnością zaoszczędzić nie tylko cenny czas, ale również i pieniądze. Niestety magazyny na wynajem blisko firmy nie zawsze będą możliwe. Warto wówczas przemyśleć najem powierzchni znajdujący się na obrzeżach miasta, o ile będzie do niego wygodny i sprawny dojazd. Mając na uwadze lokalizację magazynu warto więc uwzględnić infrastrukturę drogową.

Infrastruktura

Infrastruktura to bez cienia wątpliwości kolejny z ważniejszych aspektów podczas wyboru magazynu. Szczególnie istotne okazują się takie elementy jak dostęp do rampy rozładunkowej czy wygodna droga do dojazdu. Jest to absolutna podstawa, o której trzeba pamiętać. Dostęp do tych rzeczy pozwala w znacznym stopniu skrócić czas oczekiwania na produkt przez klienta. 

Magazyn musi również być wyposażony w media takie jak prąd, woda czy kanalizacja. Dla większości osób duże znaczenie odgrywa pomieszczenie biurowe, a także zaplecze gospodarcze. Dość często niezbędne będzie wykonanie prac papierkowych. Zaplecze to idealne miejsce do przechowywania rzeczy drugiej potrzeby. 

Ochrona towaru w magazynie zewnętrznym to kolejny z elementów, o którym trzeba pamiętać. Warto rozważyć dostęp do monitoringu, dodatkowej ochrony całodobowej czy ogrodzenia. Pozwoli to kompleksowo zabezpieczyć towar, dzięki czemu nie martwimy się o nasze produkty. 

Cena

Cena tak naprawdę powinna stanowić aspekt drugorzędny. Jest on dość mocno uzależniony od oczekiwań wobec wynajmowanej powierzchni. Dobra lokalizacja, nowe budownictwo, system ochrony oraz dodatkowy osprzęt z pewnością będą kosztować dość sporo. Warto więc określić już na wstępie budżet do dyspozycji, a następnie sprecyzować własne oczekiwania. Niekiedy będzie konieczność rezygnacji z pewnych elementów, na rzecz zaoszczędzenia gotówki. 

Na ostateczną cenę ma wpływ również okres wynajmu. Magazyny do wynajęcia na dłuższy okres czasu będą z reguły nieco tańsze, niż w przypadku gdy zdecydujemy się na wynajem krótkoterminowy.

Możesz również polubić…