Dom

Czy warto wybudować dom z bali? Poznaj zalety tego tpyu konstrukcji

Domy z bali mają wiele zalet w porównaniu ze zwykłymi domami, a w tym artykule wyjaśnimy szeroki zakres zalet i dlaczego warto rozważyć inwestycję lub budowę domu z bali.

Domy z bali są zrównoważone

Jedną z największych zalet domów z bali jest to, że są one wykonane z drzew, trwałego zasobu, który możemy nadal uprawiać i sadzić. Sprawia to, że tego typu domy są znacznie bardziej zrównoważone i przyjazne dla środowiska niż inne rodzaje nieruchomości. Gdy dom jest wykonany tylko z litych bali, drastycznie zmniejszasz swój ślad węglowy. 

Domy z bali są rustykalne

Domy z bali wyglądają absolutnie fantastycznie, gdy są wybudowane w odpowiednim środowisku. Niezależnie od tego, czy chcesz mieszkać w pobliżu lasu, czy gdzieś na wsi, doskonale komponują się z naturą i wyglądają oszałamiająco w porównaniu z innymi rodzajami nieruchomości. Jeśli chcesz mieć malowniczy dom, który zrobi wrażenie na znajomych i członkach rodziny, dom z bali jest idealnym rozwiązaniem.

Mogą zostać wyposażone w technologię

Tylko dlatego, że Twój dom zostanie zbudowany z bali, nie oznacza to, że nie jest kompatybilny z technologią. Chociaż posiadanie rustykalnego i uroczego domu jest urocze, nie zapominaj, że możesz wyposażyć go w najnowszą technologię domową, a nawet zapasowe generatory, które utrzymają zasilanie nawet podczas klęsk żywiołowych i awarii. Nowoczesne domy z bali posiadają wszystkie najnowsze gadżety i urządzenia zabezpieczające. 

Domy z bali są komfortowe termicznie

Drewno posiada naturalną właściwość znaną jako masa termiczna. Zasadniczo pozwala to na utrzymanie komfortowej temperatury wewnątrz domu przez wszystkie pory roku. Niezależnie od tego, czy jest zima, czy lato, możesz czuć się komfortowo w swoim domu z bali dzięki zdolności bali do gromadzenia i przechowywania energii. Kolejnym świetnym dodatkiem do tego typu domów są alternatywne systemy grzewcze, takie jak grzejniki mini split, które pozwalają na ogrzewanie jedno-, dwu-, a nawet trójstrefowe bez konieczności instalowania dodatkowych kanałów.

Domy z bali są energooszczędne

Dzięki zdolności do wspomnianego magazynowania ciepła, domy z bali są niezwykle energooszczędne. Tak długo, jak dom z bali jest zbudowany prawidłowo, pomoże Ci zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, jeśli chodzi o koszty ogrzewania i chłodzenia. 

Tego typu domy są solidne

Używając bali w całości, zyskujesz znacznie większą ochronę i wytrzymałość niż w przypadku obróbki i cięcia drewna. Twój dom będzie ciężki, odporny na warunki pogodowe i będziesz bezpieczny wiedząc, że możesz polegać na ścianach wokół siebie w celu ochrony. To sprawia, że domy z bali są fantastycznym wyborem, nawet jeśli znajdujesz się w obszarze podatnym na klęski żywiołowe lub silne wiatry, które w przeciwnym razie mogłyby zniszczyć zwykły dom. Domy z bali są często budowane przez profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem i umiejętnościami. Oznacza to, że są one budowane w znacznie wyższym standardzie niż większość tradycyjnych domów, dając ci spokój ducha, wiedząc, że w budowę twojej nieruchomości włożono miłość i troskę, zamiast traktować ją jako kolejną inwestycję deweloperską.

 

 

Możesz również polubić…