Tekturowa tuba nie tylko do przechowywania plakatów

Kartonowe tuby to najlepszy sposób na transport i przechowywanie plakatów, obrazów, zdjęć, szkiców i wielu innych produktów, które można zwinąć w rulon. Takie tuby przydają się studentom, pracownikom, ale i swoje miejsce znajdują w domowych zastosowaniach, niekoniecznie związanych z przechowywaniem plakatów bądź obrazów. Do czego się przydają?

Skuteczna ochrona

Trwałość i wytrzymałość kartonowych tub sprawia, że można w nich bez problemu przechowywać prace graficzne, obrazy, szkice, plany czy wydruki. Tę właściwość wykorzystamy również na etapie transportu i przesyłki. Studenci niejednokrotnie mają potrzebę zabrać ze sobą projekt na uczelnię, a pracownicy prezentację przygotowaną w formie wydruków graficznych. Można liczyć na bezpieczny transport, bez zawilgocenia, pogniecenia, naderwania brzegów papieru czy rozdarcia.

Plakaty, zdjęcia w dużym formacie, szkice i nie tylko, można teoretycznie zwinąć w rulon i zastosować gumkę recepturkę. Niestety gumki te potrafią zniszczyć papier, gdy są zbyt ciasno nałożone lub też nie chronią dostatecznie i nie poprawiają komfortu transportu.

Stawiając na tuby kartonowe ze sklepu Opakowania24.eu, możemy liczyć na wygodę i efektywność pakowania przedmiotów niestandardowych, jak chociażby butelek. Dostępność tub wykonanych z kartonu daje niemałe pole do popisu tym, którzy chcą w ten sposób zabezpieczyć podarunek w postaci trunku w szklanej butelce, ale i plakatu lub pięknego zdjęcia, jednak własnoręcznie ozdabiając tubę od zewnątrz.

Tuba nie do zdarcia!

Kartonowe tuby na etapie produkcji są zwijane spiralnie, dzięki czemu zwiększa się ich wytrzymałość. Ponadto są sztywne i nie podlegają odkształcaniu się, nawet gdy działa na nie duża siła nacisku. Wzmocniona konstrukcja i odpowiedniej jakości kleje, sprzyjają powstawaniu tub, które choć są kartonowe, to jednak zapewniają należytą ochronę przed uszkodzeniami, jak i działaniem wielu z czynników zewnętrznych.

Jak wybrać tubę kartonową

Kartonowe tuby dostępne są w wielu rozmiarach, dzięki czemu bez problemu można je dostosować do produktu, jaki ma być przechowywany, transportowany czy przygotowany do wysyłki. Posiadają wysokie jakościowo zatyczki z obydwu stron, by podczas przenoszenia tuby, zawartość nie wypadła. Co więcej, ich kształt pozwala na zastosowanie w warunkach domowych. Świetnie nadają się do uporządkowania kabli, zdjęć i plakatów, z których zrezygnowaliśmy ze względu na nową aranżację, ale nie chcemy ich wyrzucać. Co sprytniejsi i bardziej kreatywni, tekturową tubę wykorzystają do stworzenia domowych ozdób.

DIY potrafi znaleźć miejsce dla materiałów, o jakich wykorzystaniu nawet by nam się nie śniło. I tu pojawia się widmo tekturowej tuby, którą można pomalować, przyozdobić, a może stworzyć z niej unikalny wazon własnoręcznej roboty? Pokuśmy się o ciekawy pomysł, by poza walorami użytkowymi, nadać jej charakteru dekoracyjnego i wnętrze uczynić arcyciekawym. To nic trudnego!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz