Rolety dzień i noc, czyli gustowne i dyskretne

Okna zasłania się w nocy, by światło z zewnątrz nie przeszkadzało w zaśnięciu. Wieczorem, kiedy już zapala się sztuczne oświetlenie, chodzi o ochronę prywatności. Delikatne przesłonięcie czymś okna może być potrzebne także w ciągu dnia. Wybór rolety dzień i noc jest wtedy ciekawą alternatywą dla rolet i firanek, a także dla tradycyjnego sposobu zasłaniania. W roli ozdobnej też sprawdzi się ona znakomicie.

Jak działa roleta dzień i noc?

Roleta taka różni się od typowych, które można mieć opuszczone, podniesione albo mogą one zasłaniać pewną część okna. Z roletami dzień i noc dostępna jest jeszcze jedna możliwość. Mogą być ustawione w opcji na noc i wtedy szczelnie zasłaniają okno, tak jak typowa roleta. W ciągu dnia natomiast mogą być ustawione w taki sposób, by przepuszczać światło słoneczne.

Przy takim ustawieniu rolety dzień i noc widać naprzemienne paski w wybranym kolorze i przezroczyste. Można więc osłonić się przed spojrzeniami z zewnątrz, a przy tym do pomieszczenia wpadają promienie słońca. W ciągu dnia ustawia się ją w takiej pozycji i można ją też podnieść na wybraną długość. Nie musi zasłaniać całego okna. Dla zapewnienia sobie dyskrecji może wystarczyć opuszczenie jej tak, by pozostawić jakiś obszar samej szyby.

Roleta jako ozdoba wnętrza

Czy opuszczona całkowicie, czy na pewien obszar, czy będzie w pozycji nocnej czy dziennej, roleta taka jest gustowną ozdobą wnętrza. Wybrać ją można:

  • białą,
  • w neutralnym kolorze,
  • w barwie wyrazistej.

Za każdym razem efekt może być bardzo atrakcyjny, trzeba tylko dobrać roletę do aranżacji wnętrza. Drugim kryterium jest efekt, jaki ma nadać jej obecność. Sięgając po wybrany kolor rolety, można nieco odmienić wnętrze. Biała roleta dzień i noc doskonale wygląda w białych wnętrzach albo takich, gdzie jest sporo bieli. Będzie rozjaśniać pomieszczenie. Neutralna barwa podkreśli spokój aranżacji. Może też go dodać, jeśli warto wprowadzić więcej spokoju i ładu do wnętrza. Rolety w wyrazistym kolorze najmocniej będą oddziaływać na otoczenie. Musi być to barwa, która jest już użyta w aranżacji oraz taka, którą odbiera się pozytywnie. Może ona wprowadzić więcej pogody do wnętrza albo większą przytulność czy nastrojowość, to zależy od koloru.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz