Pracuj w skupieniu i ciesz się wyjątkową aranżacją domowego biura

Pracuj w skupieniu i ciesz się wyjątkową aranżacją domowego biura

Wygospodarowując przestrzeń na domowe biuro, możemy liczyć na spokojną pracę w pełnym skupieniu. W dobie coraz większej liczby pracodawców i zleceniodawców, którzy dołączają do grona osób ceniących sobie współpracę zdalną, podstawą jest nie tylko estetyczna, ale przede wszystkim funkcjonalna aranżacja miejsca przeznaczonego na pracę w domu. Poza standardowymi elementami wyposażenia, w tym biurkiem, musimy pomyśleć o właściwym oświetleniu. Na co warto postawić?

Klasyczna lampka biurkowa

Klasyczne i najczęściej wybierane rozwiązanie, to lampka biurkowa. Zacznijmy od jej ustawienia. Jeśli jesteśmy praworęczni, lampka powinna zająć miejsce po lewej stronie blatu biurka. Jeśli zaś leworęczni – po prawej. Dzięki temu nie zasłaniamy sobie światła podczas pisania czy pracy przy komputerze.

W tym miejscu potrzebna jest skupiona wiązka światła, zatem lampka, która oświetla wybraną część blatu biurka. Za resztę odpowiada przecież oświetlenie główne, ale to zdecydowanie zbyt mało, by wykonywać zadania wymagające precyzji. Mając już upatrzoną lampkę biurkową, trzeba również sprawdzić, czy klosz osłania żarówkę w taki sposób, aby jej światło nie raziło w oczy podczas pracy.

Co z estetyką? To już kwestia naszych gustów. Dziś możemy cieszyć się ogromnym wyborem pośród lampek biurkowych, które są proste i funkcjonalne lub wciąż praktyczne, jednak wpisujące się w najbardziej oryginalną aranżację tej przestrzeni.

Lampa podłogowa zamiast lampki biurkowej? Czemu nie!

Choć funkcjonalność jest najważniejsza, doceniamy elastyczne podejście do mody i trendów panujących w aranżacji wnętrz. Gdy urządzamy domowe biuro, również chcemy cieszyć się wyjątkową przestrzenią, której nie będzie brakowało klimatu, klasy i oryginalnego wydania. Aby to osiągnąć, postawmy na lampę podłogową zamiast klasycznej odmiany biurkowej.

Może to być dużych rozmiarów lampa podłogowa, której żarówka wraz z kloszem umieszczone są na długim wysięgniku. Tego typu oświetlenie znajdziemy w sklepie Lampy.it. Ten ciekawy zabieg pozwala odzyskać miejsce na blacie biurka. Możemy rozważyć taką kombinację nawet, jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią na domowe biuro. Podstawy lamp podłogowych łatwo ulokować na posadzce czy parkiecie, można je także wsunąć pod meble na nóżkach, dzięki czemu nie zawadzają w żaden sposób.

Lampy podłogowe wykorzystane w ten sposób, każdą aranżację czynią unikatową. Poza tym w ofertach producentów oświetleniowych znajdujemy również konstrukcje o kilku źródłach światłach. Dzięki temu mamy tak naprawdę jedną lampę, ale spełniającą role oświetlenia głównego i zadaniowego.

LED-y tuż nad biurkiem

Jeszcze mniej miejsca zajmą punktowe źródła światła umieszczone nad biurkiem. Z tego rozwiązania skorzystają osoby, które nad blatem biurka zaplanowały przymocowanie półek wiszących. Tuż pod nimi można zainstalować energooszczędne LED-y, które są minimalistyczne, niewielkie, a jednak doskonale spełniają swoje funkcje.

Trzy propozycje, aby oświetlić nie tylko blat biurka. Każda z nich ma w sobie coś wyjątkowego, bo wiele zależy od konstrukcji, koloru i stylu wybranej lampy. Znajdźmy tę, która poza funkcjonalnością zaoferuje osławione to „coś”, co skupia na sobie uwagę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz