Pomysły na salon idealny

Bohemian living room interior 3d render with beige colored furniture and wooden elements and light blue colored wall

W salonie wszyscy domownicy spotykają się i spędzają razem czas. Oprócz telewizora, wygodnej kanapy i stolika na kawę, warto dobrać tak dodatki, by całość ładnie się komponowała ze sobą.

  1. Określ, jakie salon ma spełniać funkcje
  2. Postaw na nowoczesne rozwiązania
  3. Zwróć także uwagę na detale, które całkowicie odmienią to pomieszczenie
  4. Jak możesz jeszcze udekorować to miejsce?

Określ, jakie salon ma spełniać funkcje

Spędzasz w nim dużo czasu zwłaszcza przed telewizorem ze swoimi dziećmi, albo wspólnie grając w kalambury? To tutaj zapraszasz swoje koleżanki na popołudniową kawę z ciastkiem? Również w tym pomieszczeniu rozkładasz się na wygodnym fotelu, by poczytać gazetę razem z kubkiem gorącej czekolady zimą? Jeśli dopiero co urządzasz, albo remontujesz salon, zastanów się, jakie funkcje ma spełniać. Może masz dzieci, które się jeszcze bawią i warto przy urządzaniu pokoju uwzględnić również i ich potrzeby? Przyjmujesz gości i chcesz, żeby pokój wyglądał ładnie i stylowo? Pomyśl o tym, zanim przystąpisz do dekorowania.

Postaw na nowoczesne rozwiązania

Podświetlana półka na książki albo zamontowana tablica z boku pokoju, by dzieciaki mogły się na niej bawić, rysując po niej, nowoczesna, pleciona kapa na sofę, kominek, imitujący prawdziwy ogień, ciekawe pudełka, które pasują wszędzie, gdzie przechowasz swoje bibeloty, czy w końcu fotel rozkładany, na którym oprócz siedzenia można też i poleżeć, ciekawe, oryginalne pufy, czy wiklinowe kosze na gazety to jedne z tych bardziej nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym twój salon będzie wyglądał naprawdę modnie, ale też i praktycznie.

Zwróć także uwagę na detale, które całkowicie odmienią twoje pomieszczenie

Duże znaczenie ma jednocześnie odpowiednie oświetlenie salonu, ale też i zasłony, kolory ścian, charakter mebli, czy półek oraz ustawienie samych bibelotów. Ważne by, to miejsce było przytulne, ale też niezagracone. Na okno wybierz firanki woalowe. Sam woal nie wychodzi z mody, a firany z woalu cieszą się nadal, podobnie jak przed laty dużą popularnością. Więc postaw w pomieszczeniu, na przepiękne, marszczone, albo koronkowe, makaronowe lub haftowane firany z woalu. Dobierz do nich także ładną, pasującą do całego pomieszczenia zasłonę albo dyskretną, nierzucającą się w oczy roletę. Ważne, by kolory w salonie ładnie się ze sobą komponowały, meble pochodziły z tego samego drewna, a dodatki i bibeloty nie przytłaczały za bardzo tego miejsca.

Jak możesz jeszcze udekorować to miejsce?

W sklepach meblarskich jest do wyboru bardzo wiele artykułów do dekoracji wnętrz, w tym także do salonu. Mięciutkie poszewki na poduszki, przepiękne, oryginalne ramki na zdjęcia, dekoracyjne, nowoczesne wazony, figurki, ozdobne doniczki na kwiaty, olbrzymie, pachnące świeczki zapachowe, czy ciekawe obrazy sprawiają, że salon będzie tętnił swoim życiem.

Pamiętaj, że im mniej zagracony pokój, tym lepiej. Nie pozwól także, by pomieszczenie było urządzone w zbyt surowym stylu. Połącz więc jedno z drugim.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz