Wybieramy: mieszkanie w apartamentowcu czy własnej rezydencji.

Szukając własnego lokum najczęściej z myślą o długich latach, które spędzimy tam z rodziną, często zastanawiamy się co wybrać: mieszkanie w modnym, luksusowym apartamentowcu czy własną rezydencję pozwalającą na pełną swobodę? Jakie są plusy i minusy oby tych rozwiązań?

Plusy i minusy mieszkań w apartamentowacach

Mieszkanie w apartamentowcu kusi wielu nowoczesnymi rozwiązaniami, lokalizacją w centrum miasta bądź jego pobliżu i wygodą. To rozwiązanie wybierane najczęściej przez młodych ludzi, którzy nie myślą jeszcze lub w ogóle nie planują założenia rodziny, żyjących dynamicznie, którym zależy na bliskości do miejsca pracy i centrum życia wielkiego miasta. Owszem, wszystko to dostaną wybierając mieszkanie w apartamentowcu, ale jednocześnie często mieszkańcy tego typu budowli skarżą się po latach, że czują się w nich niczym w klatce. Uwięzieni na wysokich piętrach, z których rozciągają się spektakularne widoki, ale jednocześnie pozbawieni ciszy, spokoju i niezależności niezakłócanej przez nikogo z zewnątrz. Luksusowe apartamentowce zapewniają im najczęściej pełną obsługę mieszkań przez ich administrację, ale jednocześnie wprowadzają szereg ograniczeń, o których nie myśli się, wybierając je na początku swojej drogi życiowej.

Plusy i minusy własnej rezydencji

Jeżeli porównamy ceny, jakie osiągają mieszkania w apartamentowcach w centrum miast z cenami własnych rezydencji, jakie można na przykład znaleźć na Osiedlu Ventana, okaże się, że są one porównywalne. Jednak za tę samą cenę otrzymujemy własną, dużo większą przestrzeń rezydencji, w której sami jesteśmy sobie sterem, żeglarzem i okrętem. Własna rezydencja daje swobodę, za jaką tęsknią mieszkańcy centrum miasta. Otoczone pięknymi ogrodami domy pozwalają cieszyć się urodą życia, w trakcie porannej kawy na tarasie, a jeśli chcemy urządzić przyjęcie w ogrodzie, nie musimy nikogo informować o tym z dużym wyprzedzeniem.

Atutem nowoczesnych rezydencji jest także ich wyposażenie w inteligentne systemy, które w nieporównywalny sposób z dawnymi czasami ułatwiają zarządzanie wielkim domem. Sterowanie poszczególnymi urządzeniami domowymi może odbywać się za pośrednictwem aplikacji w smartfonie lub na tablecie, co znacznie ułatwia codzienną egzystencję, zwłaszcza, jeśli porównamy je z wkładanym wysiłkiem w utrzymanie domu w budownictwie starszego typu.

Spokój i swoboda, miejsce w ogrodzie dla dzieci, przyjaciół i dalszej rodziny, która wpada z wizytą, to główne zalety wyboru własnych rezydencji, nieporównywalne z mieszkaniem w apartamencie w sercu wielkiego miasta.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz