Marokańskie dywany do salonu

Maroko – już sama nazwa tego kraju kojarzy się z egzotyką i tajemnicą oraz wyjątkową urodą tkanych tutaj dywanów. Marokańskie dywany tkane są od ponad 300 tysięcy lat i są wyjątkowo cenione, nie tylko przez mieszkańców tego kraju, ale też turystów, często szukających tutejszych wyrobów w tradycyjnych warsztatach. Dywany z Maroka (http://www.topworld.pl/produkty/dywany-orientalne/nowoczesne,2,9028) są wyjątkowo barwne i traktowane nie tylko jako ozdoba podłogi, ale też wieszane na ścianach czy też kładzione na sofach. Wzory dywanów z Maroka mają nie tylko funkcję ozdobną, ale też magiczną, w związku z czym są niejednokrotnie istotnymi elementami ważnych życiowych uroczystości, jak wesela, kiedy przykrywa się dywanem pannę młodą, czy pogrzeby, w trakcie których zasłania się nim trumnę z ciałem.

Inspirowane tradycjami tkackimi i wzorami marokańskie dywany dostępne poza tym krajem są wyjątkowo eleganckim elementem do salonu, nadającym niepowtarzalnego charakteru wnętrzom mieszkalnym. Nazywane są często Berberami, nawiązując w ten sposób do berberyjskich kilimów pochodzących z regionu gór Atlasu Środkowego. Tkane ręcznie, według wzorów przekazywanych z pokolenia na pokolenie, berberyjskie kilimy są wyjątkowo cenną i poszukiwaną pamiątką z Maroka. Wzorowane na nich dywany są wykonywane w 100 procentach z niebarwionej, naturalnej owczej wełny, a także surowo wykończone, co nadaje im wyjątkowego, niepowtarzalnego charakteru. Można spotkać je także pod nazwami Agadir, Berber, Fes, Meknes oraz Tanger.

Marokańskie dywany do salonu będą idealnym wyborem dla osób poszukujących nie tylko oryginalnych elementów wyposażenia wnętrz, ale także ceniących sobie naturalne materiały. Owcza wełna ma wyjątkowo właściwości izolacyjne, dzięki czemu sprawdzi się w pomieszczeniach z chłodnymi podłogami, na parterze domu czy na kamiennej lub marmurowej podłodze, nadając salonowi czy pokojowi dziennemu dodatkowej przytulności i pomagając zachować odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach. Marokański dywan wykonany z owczej wełny zachowuje także naturalną wilgoć, co jest szczególnie przydatne w mieszkaniach i domach, w których jest zbyt sucho. Owcza wełna dywanu będzie bowiem pochłaniać wilgoć i oddawać ją, kiedy w mieszkaniu panuje wyższa temperatura, co pozwala na stworzenie we wnętrzach odpowiedniego dla naszego zdrowia mikroklimatu. Dodatkowym atutem dywanu wykonanego z naturalnej owczej wełny jest jego sprężystość i odporność na odkształcenia, co jest szczególnie istotne, kiedy planujemy postawienie na nim mebli salonowych. Bogactwo wzorów i fascynująca kolorystyka powodują, że dywany marokańskie mogą pomóc w stworzeniu harmonijnej aranżacji salonu, w którym będzie się wspaniale wypoczywać i spędzać wolny czas.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz