Lampa podłogowa w niecodziennym wydaniu – Tripod

Lampa podłogowa kojarzy nam się w pierwszej chwili ze smukłą nóżką i źródłem światła, które buduje wyjątkowy klimat wnętrza. Tripod to jednak pewna wariacja na temat lamp podłogowych. W świecie lampy na trzech nogach jest miejsce na nowoczesność, minimalizm, ale i precyzję wykonania oraz najlepsze materiały. Jednym słowem – wizja przyszłości, której nie brakuje pożądanej uniwersalności, by wpisać ją w dowolne wnętrze.

Nowocześnie, ale z klasą

Oświetlenie może być eleganckie. Ba! Ono nawet powinno być takie, niezależnie czy lubujemy się w rustykalnych klimatach, czy może poszukujemy iście futurystycznych produktów, które charakter oświetlenia zdradzają tylko dlatego…, że świecą. Elegancki może być właśnie Tripod, czyli unikalna koncepcja bazująca na standardowej lampie podłogowej.

Standardowe rozwiązanie, bo to wciąż mobilna lampa podłogowa, którą można postawić w dowolnym miejscu i nadać jej głównie roli praktycznej lub sprawić, że będzie jedyną, acz zauważalną dekoracją w bardzo prostym i przeciętnym wnętrzu. Unikalna koncepcja, bo zamiast smukłej nóżki mamy trzy nogi, które przypominają podstawę sztalugi. Taka nuta surowości, ale na tyle dopracowana, by całość była elegancka. Na tyle elegancka, by z powodzeniem znaleźć swoje miejsce nawet we wnętrzach glamour. Jak wyglądają takie propozycje? Można się przekonać spoglądając na ofertę, jaką posiada Azzardo.com.pl.

Dobierz Tripod tak, by pasował do Ciebie i do wnętrza

Tripod jak wynika z powyższego, jest niemalże osobistością w świecie oświetlenia. Niby prosty, ale jednak nie taki banalny. Niby zwyczajna podłogowa lampa, a jednak daleko jej do przeciętności. Tak złożony charakter sprawia, że trzeba umiejętnie mościć ją w domowych wnętrzach. Umiejętnie, czyli jak?

Przede wszystkim zwracając uwagę na to, że jej podstawa kreślona przez trzy rozłożyste nogi, potrzebuje sporo miejsca. Oznacza to, że Tripod może bezpiecznie gościć w naprawdę dużych salonach, korytarzach i innych tego typu pomieszczeniach, gdzie nie ma ryzyka przytłoczenia wnętrza. W małych klitkach raczej nie spełni swoich funkcji.

Przeważnie jego klosz czy też abażur jest także sporych rozmiarów. Musi zatem stać w stosownej odległości od ściany. Dobrze jest wypróbować kilka położeń – a mobilność na to z powodzeniem pozwala – by nie tylko znaleźć idealne miejsce, gdzie nie zginie w tłumie, za to urozmaici aranżację, ale i pozwoli uzyskać taki stopień oświetlenia lub doświetlenia, na jakim najbardziej nam zależy.

Na koniec zaś warto zastanowić się nad każdym elementem typowo dekoracyjnym, który ma zagościć w naszym wnętrzu. Tripod jest ozdobą samą w sobie i nie potrzebuje dodatkowej szaty. Jeśli zacznie go otaczać zbyt wiele detali, bliżej nam będzie do efektu kiczu, aniżeli wyważonej, eleganckiej czy luksusowej aranżacji. Poza tym oświetlenie w pewien sposób daje szansę na wyrażenie nas samych, dlatego tak specyficzna lampa podłogowa, wymaga przemyślenia finalnej stylistyki wnętrza. Decydujmy się na nią tylko wtedy, gdy mamy pewność, że usatysfakcjonuje swoim wydaniem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz