Grzejniki łazienkowe

Styl retro to zdecydowanie jeden z najmodniejszych trendów we współczesnych aranżacjach łazienek. Stylistyka odwołująca się do lat 20. i 30. minionego wieku inspiruje projektantów swoją prostotą i elegancją, doskonale sprawdzając się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych koncepcjach wystroju mieszkań. Niezwykle istotną rolę w łazienkach retro odgrywają dobrze dobrane detale. Obok armatury i płytek, sporo uwagi powinniśmy poświęcić wyborowi grzejnika. Dowiedz się jak wybrać grzejnik w stylu retro do swojej łazienki.

Grzejniki łazienkowe w stylu retro

Wybierając grzejniki łazienkowe w stylu retro, jeszcze do niedawna byliśmy skazani wyłącznie na dość ograniczoną liczbę wzorów i prosty design. Ostatnie lata przyniosły bardzo dynamiczny rozwój rynku kaloryferów, dzięki czemu miłośnicy stylu vintage mogą wybierać w szerokiej gamie produktów, które w najlepszym stopniu odpowiadają ich indywidualnym oczekiwaniom. Trzeba pamiętać, że styl retro jest jedną z tych stylistyk, które wykazują największą odporność na działanie chwilowych trendów i opierają się modom. Wykonując swoją łazienkę właśnie w tym stylu, zyskujemy pewność, że wystrój zawsze będzie utrzymywał się na topie, przyciągając uwagę gości i zapewniając optymalny komfort wszystkim domownikom.

Grzejniki w stylu angielskim

W poszukiwaniu idealnego grzejnika retro do swojej łazienki powinniśmy zwrócić uwagę na kształt, kolorystykę, tworzywo, z jakiego wykonany jest grzejnik oraz oczywiście jego parametry cieplne. Ważna jest odpowiednia moc grzewcza, gwarantująca ciepło w łazience, jak również to, czy uwarunkowania konstrukcyjne (ilość przestrzeni, szerokość i wysokość ścian) pozwalają na instalację wybranego modelu grzejnika retro. Grzejniki tego rodzaju wyróżniają się nietypowym kształtem, który z jednej strony przełamuje klasyczną konwencję i wprowadza powiew nowoczesności, a jednocześnie wyróżnia się ponadczasową elegancją. Oferta producentów w tym zakresie jest niezwykle bogata – większość firm dostarcza na rynek klasyczne grzejniki retro w kolorach mosiądzu i chromu. Warto zadbać, aby całość armatury i elementów metalowych w łazience nawiązywała kolorystyką oraz designem do kształtu i barwy grzejnika – jeśli zdecydujemy się na masywny kaloryfer o grubych rurkach, najlepiej będzie prezentował się on w otoczeniu równie statecznej armatury łazienkowej.

Detale, które czynią grzejnik łazienkowy retro wyjątkowym, to m.in. efektowne pierścienie, stylizowane zawory o designie przypominającym dwudziestolecie międzywojenne, czy różnego rodzaju gałki i pokrętła. Grzejniki retro – zobacz bogatą ofertę i wybierz grzejnik idealny do swojej łazienki!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz