Drewniane, metalowe, a może technorattanowe? Wybieramy meble do ogrodu

Niektórzy z nas są właśnie w trakcie przygotowań do rodzinnych ferii zimowych. Inni mają je już za sobą, ale wolny czas starają się wykorzystać na to, by skorzystać z zimowej aury. Tuż po aktywności fizycznej przychodzi czas na odpoczynek. Zamiast jednak siadać do oglądania tego samego filmu po raz kolejny, można sięgnąć po komputer. Nie po to, by zabić nudę, ale zajrzeć do sklepów z wyposażeniem ogrodniczym. Warto zacząć planować już teraz, w jaki sposób będzie wyglądała ogrodowa aranżacja w sezonie letnim.

Wyprzedaże i nowości

W sklepach stacjonarnych, jak i internetowych pojawiają się wyprzedaże. Można również liczyć na nowe kolekcje, w tym mebli ogrodowych. Nie trzeba się bać produktów, które należą do zeszłorocznych propozycji. Czasami wystarczy bowiem zmiana kilku elementów, dołożenie kolorowych poduszek i już zyskuje się na nowym wydaniu. Najważniejszym atutem jest jednak niższy koszt zakupu, dlatego warto rozważyć taką opcję.

Jeśli ogród ma być oryginalny, unikatowy pod względem swojej estetyki, można postawić na meble do ogrodu Bazkar.pl. Wybór pośród drewnianych, metalowych, technorattanowych czy też z tworzywa, pozwala uzupełnić każdy wystrój małej architektury. Poszczególne materiały mają inne właściwości. Trzeba liczyć się z plusami i minusami, ale przy właściwym sposobie użytkowania i pielęgnacji, każdy produkt jest w stanie posłużyć przez co najmniej kilka sezonów!

Właściwości różnych materiałów

Najbardziej klasyczne wciąż są drewniane meble ogrodowe. To świetny wybór do ogrodowej przestrzeni, która uzupełnia tradycyjnej architektury domów. Drewno jest mocno charakterystyczne, niejednorodne i przyjazne dla środowiska. Powstają z niego meble o różnych kształtach, mniej czy bardziej funkcjonalne, ale zawsze zachwycające estetyką. Drewniane meble ogrodowe wymagają regularnej konserwacji i impregnacji, jednak oferują dobry stosunek ceny do jakości.

Mniej wymagające w pielęgnacji są artykuły z tworzyw sztucznych. Ich atutem jest niska waga, dlatego przenoszenie z ogrodu do tarasu lub odwrotnie, nie sprawia najmniejszych problemów. Szeroka paleta kolorów, kształtów i najbardziej designerskich konstrukcji, pozwala zadowolić wymagających użytkowników.

Trwalszy materiał to metal. Jeśli meble wykonane są z aluminium, nie grozi im korozja. Inne metale niestety po jednym sezonie mogą wymagać odnowienia i świeżej farby. Druga strona medalu to masywne i bardzo dekoracyjne wykonania, które pośród przestronnych ogrodów prezentują się dostojnie.

Z nowoczesnych i modnych materiałów sprawdza się technorattan. Zwraca na siebie uwagę, bo przypomina naturalny rattan, ale jest od niego znacznie trwalszy. Wykazuje ponadto odporność na działanie warunków atmosferycznych, dzięki czemu tak stworzone meble ogrodowe mogą być użytkowane nawet cały rok.

Z powyższymi wskazówkami, znając atuty i minusy poszczególnych materiałów, wybór mebli ogrodowych to pestka! Pomyślmy o budżecie na zakupy i szukajmy wymarzonego kompletu mebli.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz