Jak ogrzewać domki rekreacyjne zimą?

Domki rekreacyjne mają zwykle lekką i słabo izolowaną konstrukcję, dlatego spędzamy w nich tylko letnie miesiące. Można jednak ogrzewać domek letniskowy, przedłużając tym samym miesiące wypoczynkowe do późnej jesieni.

Domki rekreacyjne zwykle są używane tylko przez kilka miesięcy w roku, po czym zostają na sezon zimowy w stanie nieużywanym. Jeśli nie mamy w zamiarze przekształcanie ich w budynki całoroczne, nie warto ponosić wysokich kosztów związanych z pełną, wodną instalacją grzewczą. Wiąże się to bowiem nie tylko ze sporymi wydatkami, ale również koniecznością zamontowania rur, grzejników, a także wygospodarowania miejsca na składowanie paliwa. Dlatego domki rekreacyjne zdecydowanie lepiej jest ogrzewać innymi metodami, na przykład kominkiem albo elektrycznymi grzejnikami. Można ich bowiem używać tylko wtedy, kiedy przebywamy w budynku, a temperatura spada poniżej poziomu komfortowego. Ponadto obie opcje nie wymagają specjalnego przygotowania do sezonu grzewczego.

Ogrzewanie kominkiem

Ogrzewanie domków rekreacyjnych kominkiem ma bardzo wiele zalet. Nie tylko generuje przyjemne ciepło, ale również dodaje uroku wnętrzom i stanowi efektowny element dekoracyjny. Kominek można wyposażyć w system rozprowadzania ciepła, dzięki czemu możemy nim ogrzać cały dom. Drewno bez trudu można kupić i składować na działce. Minusem takiego rozwiązania jest konieczność ciągłego pilnowania ognia.

Ogrzewanie elektryczne

Domki rekreacyjne można również ogrzewać elektrycznymi grzejnikami. Są bardzo łatwe w montażu i nie trzeba wykonywać, żadnej pracy, żeby uzyskać ciepło. Prąd jest powszechnie dostępny, nawet w domkach letniskowych. Jest to rozwiązanie, które nie generuje dodatkowych kosztów, nie wymaga instalacji kotła, kupna paliwa ani żadnych przeróbek czy usprawnień. Grzejniki elektryczne są również bardzo wygodne w użytkowaniu. Wiele z dostępnych na rynku modeli jest wyposażona w termostaty, które regulują pracę grzejnika, dzięki czemu nie trzeba nawet samodzielnie ich wyłączać.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz